Hoppa till innehållet

Fri frakt inom Tyskland från 59 €*

It's about Romi bei Taiga

It's about Romi

It's about RoMi från Nederländerna har designat lampor sedan 1993 och visar dem i kollektionen Citylights, vars modeller bär stadsnamn. Hos Taiga hittar du golv-, pendel-, vägg-, tak- och bordslampor från kollektionen, bland annat Milan, Tokyo och Copenhagen.

Jämför (0/5)

29 av 105 produkter

Hängeleuchte Rome von It's about Romi, Gesamtansicht | Taiga

It's about Romi

Hängeleuchte Rome

Ordinarie pris €149,00
Försäljningspris Ordinarie pris
Hängeleuchte Oslo 4723 von It's about Romi, Gesamtansicht | Taiga

It's about Romi

Hängeleuchte Oslo 4723

Ordinarie pris €159,00
Försäljningspris Ordinarie pris
Hängeleuchte Oslo 2545 von It's about Romi, Gesamtansicht | Taiga

It's about Romi

Hängeleuchte Oslo 2545

Ordinarie pris €129,00
Försäljningspris Ordinarie pris
Hängeleuchte Oslo, schwarz von It's about Romi, Gesamtansicht | Taiga

It's about Romi

Hängeleuchte Oslo, schwarz

Ordinarie pris €60,00
Försäljningspris Ordinarie pris
Hängelampe Toledo Glas von It's about Romi, Gesamtansicht | Taiga

It's about Romi

Hänglampa Toledo Glas

Ordinarie pris från €71,91
Försäljningspris Ordinarie pris
Hängelampe Tivoli Marmor von It's about Romi, Gesamtansicht | Taiga

It's about Romi

Hänglampa Tivoli Marmor

Ordinarie pris €119,00
Försäljningspris Ordinarie pris
Hängelampe Stavanger von It's about Romi, Gesamtansicht | Taiga

It's about Romi

Hänglampa Stavanger

Ordinarie pris från €75,89
Försäljningspris Ordinarie pris
Hängelampe Copenhagen Glas 4-flammig von It's about Romi, Gesamtansicht | Taiga

It's about Romi

Pendellampa Copenhagen i glas, 4 ljuskällor

Ordinarie pris från €303,51
Försäljningspris Ordinarie pris
Ein Bild aus dem Taiga Store von taiga.green. Eine moderne Pendelleuchte mit acht freiliegenden runden Glühbirnen, die in verschiedenen Längen von einer runden schwarzen Deckenhalterung hängen. Jetzt bestellen bei www.taiga.green.

It's about Romi

Hängsystem Oslo/7, svarta glödlampor

Ordinarie pris
Försäljningspris €59,98 Ordinarie pris €59,99
Ein Bild aus dem Taiga Store von taiga.green. Eine moderne Pendelleuchte mit drei freiliegenden runden Glühbirnen, die in unterschiedlichen Längen an schwarzen Schnüren hängen, die an einer runden schwarzen Deckenhalterung befestigt sind. Die Glühbirnen geben ein warmes, leuchtendes Licht ab. Jetzt bestellen bei www.taiga.green.

It's about Romi

Hängsystem Oslo/3, 3 lampor med svart textilkabel 150 cm

Ordinarie pris €34,99
Försäljningspris Ordinarie pris €34,99
Ein Bild aus dem Taiga Store von taiga.green. Ein moderner Kronleuchter mit einem goldenen Metallrahmen und sechs asymmetrisch an horizontalen Stäben angeordneten Kugellampen aus Milchglas, die an einem langen vertikalen Stiel hängen. Jetzt bestellen bei www.taiga.green.

It's about Romi

Pendellampa Carrara 3 armar/6 glaskupor, vit marmorlook/guld

Ordinarie pris
Försäljningspris €347,12 Ordinarie pris €399,00
It's about Romi Hängelampe Eisen Miami 8-armig

It's about Romi

Hänglampa i järn Miami, 8-armad

Ordinarie pris
Försäljningspris från €114,98 Ordinarie pris €169,94
It's about Romi Hängeleuchte Aluminium Marseille

It's about Romi

Pendellampa i aluminium Marseille

Ordinarie pris
Försäljningspris från €154,99 Ordinarie pris €173,00
It's about Romi Hängeleuchte Draht Marrakesh Kupfer

It's about Romi

Trådhänglampa Marrakesh koppar

Ordinarie pris
Försäljningspris från €55,06 Ordinarie pris €125,95
It's about Romi Hängelampe Helsinki Stein

It's about Romi

Hänglampa Helsinki sten

Ordinarie pris
Försäljningspris från €84,89 Ordinarie pris €88,90
It's about Romi Hängelampe Hanover 40cm

It's about Romi

Pendellampa Hanover 40 cm

Ordinarie pris
Försäljningspris från €129,03 Ordinarie pris €142,00
It's about Romi Hängelampe Sapporo 3 Scheiben SAPPORO/H3/W

It's about Romi

Pendellampa Sapporo 3 skärmar

Ordinarie pris €399,00
Försäljningspris Ordinarie pris €313,00
It's about Romi Hängelampe Verona 15×30

It's about Romi

Hänglampa Verona 15x30

Ordinarie pris
Försäljningspris från €64,81 Ordinarie pris €71,00
It's about Romi Hängelampe Glas Verona gerippt

It's about Romi

Hänglampa Verona i räfflat glas

Ordinarie pris
Försäljningspris €124,99 Ordinarie pris €147,00
It's about Romi Hängelampe Glas Venice tropfen

It's about Romi

Hänglampa i glas Venice droppformad

Ordinarie pris
Försäljningspris från €108,99 Ordinarie pris €132,95
It's about Romi Hängelampe Glas Venice kugel

It's about Romi

Pendellampa i glas Venice, kula

Ordinarie pris
Försäljningspris från €89,99 Ordinarie pris €117,95
It's about Romi Hängelampe Glas Venice oval

It's about Romi

Hänglampa i glas Venice oval

Ordinarie pris
Försäljningspris från €83,99 Ordinarie pris €97,00
It's about Romi Hängeleuchte Carrara Globus Marmordruck

It's about Romi

Pendellampa Carrara Globus med marmormönster

Ordinarie pris
Försäljningspris från €108,99 Ordinarie pris €109,95
It's about Romi Hängelampe Glas Brussels Tropfen BRUSSELS/HD/C

It's about Romi

Hänglampa i glas Brussels Droppen

Ordinarie pris
Försäljningspris €71,98 Ordinarie pris €94,00

Om It's about Romi

It's about RoMi är ett nederländskt belysningsvarumärke. Sedan 1993 har de skapat lampor som enligt varumärket förenar enkel design med rena material.

Varifrån RoMi kommer

  • Grundades 1993, enligt egen berättelse i en liten vindskammare
  • Kontor på Televisieweg 16 i Almere samt ett showroom där och ett i Arnas i Frankrike. Båda tar endast emot besök efter överenskommelse
  • Försäljning via agenter och återförsäljare i Nederländerna, Belgien, Luxemburg, Frankrike, Polen, Italien, Spanien och Portugal

Så tillverkas lamporna

  • Varumärkets första bambulampor hette Hanoi och Saigon och skapades i början av 2010-talet
  • Kollektionen Citylights hämtar inspiration från staden. Varje lampa ska spegla staden
  • Kollektionen Warm Horizon från 2026 kombinerar matta ytor med glas och metall

Modellerna hos Taiga

  • Milan: batterilampa för bord och vägg med magnetfäste, integrerad LED, dimmer i tre steg och vridbart lamphuvud
  • Tokyo: vägglampa med touchbrytare och USB-C-anslutning för att ladda telefonen
  • Copenhagen: pendel- och golvlampa med fyra runda opalglaskupor på smala metallarmar

Vanliga frågor om It's about Romi